Поживна цінність на 100 г
Ккал
Білки
Жири
Вуглеводи

Іноді ми щось робимо у житті інтуїтивно. Тоді, кілька років тому, забратися в гори до ченців було скоріше інтересом. Але ретріт з обітницею мовчання вчить багато чого. Багатьох він навчає тиші. Мені з дитинства здавалося, що "мовчання - золото" дуже точне формулювання, тому допомагати адаптуватися до тиші не довелося. Але це був лише початок. Такий досвід вчить бути на місці, тут і зараз, вчить концентруватися на важливому, залишатися нерухомим і розслаблятися в цьому, не чекати, коли все закінчиться. Не збожеволіти, коли перестає потрапляти інформація ззовні. Вчить терпіння та дисципліни. Я рада, що знайшла цей старий текст. Він – гарне нагадування. Зараз би я його переписала по-іншому і все сприймала інакше, але для історії залишимо як є.

Ще ретріт мені вперше показав, що "дуже вегетаріанська кухня" може бути дуже смачною. до того, як це стало мейнстрімом) я не повторю той неймовірний салат з квітами, яким нас годували, крім іншого, на обід. Але наприкінці напишу класний рецепт вафель. Не солоденьких, з цукіні. Відмінний небанальний та швидкий сніданок.

ретрит

На ретріт я потрапила випадково. Звичайно, я чула це слово раніше, бо кілька років займаюся йогою. Ні, я раніше ніколи не медитувала. Привабливі стали фактори повної ізоляції — здати телефон, не взяти ноутбук, наявність гір, суспільство буддистських ченців, тиша (обітниця мовчання) та рекомендації кількох друзів. З кулінарного – дуже смачна (підкреслено) вегетаріанська їжа. "Зрештою, там йога кожен день, це я знаю, це я можу!". Записалася та поїхала.

«У КІНЦІ-КІНЦІВ, ТАМ ЙОГА КОЖНИЙ ДЕНЬ, ЦЕ Я ЗНАЮ, ЦЕ Я МОЖУ!». ЗАПИСАЛАСЯ І ПОЇХАЛА.

Как живут монахи

Перші кілька годин у ретриті відведено на знайомство з тими, хто прибуває (тобто, ще можна поговорити). Потрібно здати речі, вибрати собі ліжко в дорміторії, отримати мішок із москітною сіткою, ковдрою та пляшкою, куди можна набрати питну воду.

Перший крок — інтерв'ю з ченцем про мету прибуття. Під час розмови одразу були виявлені мої йожні нахили. "Здається, у нас є йога-інструктор", - сказав чернець Тан Хуберт. Увечері мене представили як stuff. Так я почала викладати йогу з 5:45 до 7:00 для нашої англомовної групи. Комплекс привітання сонцю саме припадав на світанок, що робило наші заняття ще більш символічними.

БУДНІ

Опыт тишины
Ретрит молчания

Гонг будив усіх о 4:30 ранку. Чоловічий і жіночий дорміторій знаходяться в різних кінцях території і, не найчеснішим чином, сильно віддалений від медитаційного холу. Першого ранку всі чистили зуби у повній темряві, старанно дотримуючись поради «уникати навіть зорового контакту, щоб налаштуватися на потрібний лад». Учасниця з Японії навіть міцно заплющила очі. Усі перетравлювали вечірній вступний курс — розклад 15 медитацій на день, серед яких сидячі, ходячи самостійні та групові, спів мантр та окремо — медитацію люблячої доброти. Їжа двічі на день. І хоча «вечірній чай» складався ще з цільнозернового хліба, домашнього вершкового масла та джему, за «прийняття їжі» його чомусь не вважали.

Обет молчания

На другий день ззовні не приходить жодних новин і ти старанно пережовуєш думки минулих днів і перемикаєшся на те, що тобі дають на лекціях — вчення Дхами, зручні пози для медитацій, перші спостереження від практики. Хтось не витримує і залишає ретрит — день мовчання здатні витримати не всі, а попереду ще три. У багатьох з'являються нові друзі — рослини та комахи з птахами. Виявляється, павуки ходять якоюсь своєю дивною траєкторією і з дуже кумедним, серйозним виразом обличчя. А ще вони бояться жовтого кольору (перевіряла на п'яти особинах).

Ще перед початком ретриту нам розповідали про те, які дикі тварини та комахи зі зміями можуть нам зустрітися на території (гори, джунглі) та що з ними робити. Звучала історія про те, як одного зі співробітників ужалив скорпіон. Молодий чоловік просто сів на нього в медитаційному холі, не помітивши живності на подушці для сидіння. Подушки я потім завжди розглядала дуже ретельно. Про всякий випадок.

МЕДИТАЦІЇ

Зал для медитаций

Під час ходячих медитацій усі розбредалися територією комплексу. Збоку ми виглядали, напевно, як будинок для літніх людей. Повільна ходьба по стежках і в тіні дерев. А в групових ми явно були схожі на зомбі — однакові рухи, крок до кроку. Вночі навколо підсвіченої статуї Будди.

МОЗОК АКТИВНИЙ І ПРАЦЮЄ, АЛЕ ДУМОК НЕМАЄ. ТАКА СОБІ ДЗВІНКА АКТИВНА ПОРОЖНЕЧА.

Про саму медитацію говорити не варто – це важко описати. Мабуть, лише скажу важливе – це не стан засинання. Мозок активний і працює, але думок немає. Така собі дзвінка активна порожнеча.

Медитационный холл
Как проходят медитации

АДАПТАЦІЯ

На дерев'яному ліжку з маленькою дерев'яною подушкою розміром з цеглу спалося краще, ніж у м'яких ліжках. На третій день я виявила рослину, яка ховається при дотику. Я спілкувалася з нею разів п'ять на день. Через йога-викладання я була позбавлена ​​інших робіт (прибирання території, спалень та кухні), тому я гуляла ще більше і частіше. Найкрасивіший вид на заході сонця був з кухні — під горою розташований район Хуа Танон, єдина мусульманська громада-село на острові. З 18 до 19 мула красиво і пронизливо скликав жителів у мечеть. Стояла і дивилася на море, а в цей час під живе виконання десь за горами сідало сонце.

Сон и ретрит
Спальня в дормитории
Как выглядит дормиторий

Останній, четвертий світанок був найзворушливішим. І найкрасивішим. І 15 медитацій на день вже здавалося мало. Перед сніданком знімають обітницю мовчання. Додому я повернулася з тихим умиротворенням, ніби знаю більше і важливіше, ніж чотири дні тому. Напевно так і є.

Рассвет в горах

Доповнення. Це один із небагатьох безкоштовних ретритів у південно-східній Азії. Під час участі вас просять суворо дотримуватись правил і не залишати територію медитаційного центру.

Ранкові вафлі з цукіні

У сезон, цукіні та кабачки коштують дешевші за інші овочі. Вони корисні, кому актуально - низькокалорійні плюс відмінно поєднуються з іншими продуктами. Є десятки ідей та рецептів, які допоможуть полюбити цукіні більше ніж колись. Але ці вафлі на сніданок – один із фаворитів. Бонус – не дуже калорійні, з високим вмістом білка та без глютену.

Інгрідієнти для приготування
  • 1 середній кабачок або цукіні
  • 2 яйця
  • 50 г натертого сиру (найсмачніше пармезан, моцарелла, адигейський)
  • 3 ст. кукурудзяного або картопляного крохмалю (** варіант без глютену, можна використовувати звичайне борошно)
  • сіль
  • 1/2 маленької цибулини
  • оливкова олія
Приготування

Цибулю дрібно нарізати, цукіні натерти на тертці і трохи віджати сік. Змішати з рештою інгредієнтів. Готувати 4-5 хвилин у вафельниці.

*напевно можна спробувати посмажити як оладки, але я не пробувала. Заради цих та класичних бельгійських вафель давно куплена вафельниця.

Вафли из цукини
Приготування

Цибулю дрібно нарізати, цукіні натерти на тертці і трохи віджати сік. Змішати з рештою інгредієнтів. Готувати 4-5 хвилин у вафельниці.

*напевно можна спробувати посмажити як оладки, але я не пробувала. Заради цих та класичних бельгійських вафель давно куплена вафельниця.

Вафли из цукини
Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги

схожі рецепти

Всі рецепти