Багато хто змітає з полиць магазинів все для активації імунітету, мені стає м’яко сказати моторошно… Імунітет це не педаль газу в машині, яку можна натиснути та швидше проїхати небезпечну ділянку. Але попереду доволі непередбачувана зима, зберігайте тут по більшій частині ботаніка (їжа, потім БАД) з доказовим противірусним ефектом.

Є 2 важливі пункти 1) дива не буде, не можна купити солодку і думати що не захворієте 2) вони працюють, все одно працюють і інтегративна медицина все частіше включає протоколи трави, що не викликають резистентність, ніж фарму.

І ще: що вищий рівень глюкози, то складніше проходить інфекція у пацієнтів. Прибирайте пластівці, батони, булки, мед та сухофрукти. Додавайте ферментацію овочів на рослинних продуктів – квашену капусту, огірки (не маринад з цукром та оцтом – саме квашену!), кімчі, місо, темпе, рослинні йогурти.

Важливо підтримувати бар’єрну функцію – кишківник, слизові – це вибудовує першу лінію захисту. Повноцінна їжа. Та долікуйте вже всі хронічні захворювання в тілі. Системне запалення буде заважати завжди.

Тепер перекладаю з людської на біохімічний. Як працюють: нейтралізують прозапальні інтерлейкіни, частина руйнує оболонки вірусу, які можуть прикріплюватися до клітин людини. Підтримка NK та TH1 клітин. Протизапальне та поглиначі вільних радикалів С, Е та всякі флавоноїди.

Частина “противірусних” працює з молекулою – підсилювачем запальної активації вірусом чи бактерією NLRP3 = секреція прозапальних інтерлейкінів. Далі йде серія реакцій, що викликає піроптоз – запальну форму загибелі клітин. Частина – із руйнуванням оболонок вірусу, які знижують можливість прикріплюватися до клітин господаря.

Елеутерокок – єдиний у противірусних протоколах, діє на РНК вірусу. Але може провокувати панічні атаки. Аптека, настоянка.⠀

Монолаурин, вогонь! Руйнує віруси з ліпідною мембраною (суперкапсидом). Кокосове масло. Кокосове борошно, молоко, кокос.

Л-лізин. Замінює аргінін, частина вірусів стає нежиттєздатними. ВСІ морепродукти, арахіс, мигдаль, сири/сухе молоко, кунжут та тхіна.

EGCG – це зелений чай. Але в концентрації та якісний. Не солом’яного кольору, не сіно, не в базових пакетиках. Пригнічує активацію NLRP3.⠀

Підтримка TH1 клітин. Шоломник (байкалін), берберин, жовтокорінь, родіола, ехінацея. NK-клітин – рейші, астрагал, андрографіс. БАД, трави.

Кверцетин, лютеолін, геспередин, рутин, ресвератрол – флавоноїди. Темні, кольорові та яскраві овочі, ягоди, зелень, фрукти. Від гранату та замороженої чорної смородини до цитрусів та родзинок. Сухі теж, заморожування також. Журавлина-калина. Якісні чаї.

Солодка. Ще + екземи, H. pylori, стрептококи. БАД, чай, лакричні цукерки

Чорний кмин, вогонь! Це пряність калинджі. Знижує рівень фіброзу легеневої тканини, ІЛ-2, ІЛ-6 (знижує гістамін!). Як пряність, БАД.

Бетаглюкани. Полісахарид, розчинна клітковина, в БАД частіше відома стінки вищих грибів. У їжі – всі гриби, дріжджі (нутрішнл іст), перлова, цілісний овес. Водорості. β-глюкан збільшує фагоцитарну здатність нейтрофілів, якщо конкретно.

Мелісса (!). Особливо герпеси та грип. Ефірні олії імбиру, чебрецю, сандалу сюди ж. Чай, свіжі та сухі трави. Шипшина!

Гірка диня (аюрведа) – MAP30 пригнічують проліферацію вірусу, включаючи цитомегаловірус, потенційно інгібуючи взаємодію з критичними компонентами клітини-господар.

Олія CBD. Гісоп. Ромашка. Олії орегано, гвоздика – просто додавайте як прянощі. CBD – краще консультуйтесь.

Хлорофіл – зелень! універсальний як антисептик та пребіотик.