Маринований тофу

Тофу в сучасності зустрічається в місо супах або як смажений у фритюрі снек. Насправді, тофу – один із найстаріших інгредієнтів японської кухні, який до цього дня входить до складу shojin ryori – набору їжі Zen temples, буддистських монастирів. А саме монастирська та сільська їжа закладала основу багатьох кухонь світу в історії.

Shojin ryori – стіл із десятків дрібних тарілочок, заповнених 101 варіацією овочів, бобів та тофу. Переглядаю наш обід у монастирі Murasakino Daitokujicho у Кіото – так і є. Як нутриціолог і аматор покопатися в біохімії, лаяти тофу не буду, хоча його вздовж і впоперек виключають то за фітоестрагени, то за ГМО. Хороший тофу допустимий в раціоні, якщо це органічний продукт. Тоді він якісний, із високим вмістом білка (всі 21 амінокислоти), легко засвоюється.

У продукті вибору цього місяця у мене Clearspring. Виробник займається вдосконаленням тофу з 1973 року та виробляє за унікальним рецептом, використовуючи всього 3 інгредієнти: прісну воду, цілісні соєві боби та нігарі (природний коагулянт, багатий на мінерали, отриманий з морської води).

1. Соєві боби повинні культивуватися без використання штучних добрив, гербіцидів та пестицидів та не можуть бути генетично модифіковані. Процес виробництва не допускає використання допоміжних засобів обробки: піногасники, відбілювачі або консерванти.
2. Нігарі, природний коагулянт, багатий на мінерали, отриманий з морської води. Основа – хлорид магнію, який чудово заповнює важливий елемент – ко-фактор більш ніж 300 процесів усередині тіла.
3. Прісна якісна вода.

Види тофу

Є 2 основних типи тофу: шовковий і твердий. Шовковий тофу отримують шляхом коагуляції соєвого молока без згортання, в м’якій та ледь пружній консистенції. Твердий тофу висушують і пресують, він міцніший і сухіший. І якщо з щільним твердим багато хто розібрався: супи, основа смузі та оладок, стир фрай, то м’якого побоюються. Даю варіант безпрограшний та багато компонентний: я люблю як самостійний снек. Або навіть основна страва до овочів. Можна в локшину, можна в омлет, салат. Маринований тофу – улюбленець цієї осені.

Маринований тофу

  • 300 г шовкового тофу
  • 5 ст. л. кунжутної олії
  • 5 столових ложок соусу тамарі
  • 2 столові ложки рисового оцту
  • 1 зубчик часнику, видавити пюре
  • 1/2 червоного чилі або ⅕ ч.л. сухого
  • 5-6 см свіжого кореня імбиру, очищеного та подрібненого

Злити воду з тофу, нарізати кубиками діаметром 2,5 см. Змішати інгредієнти маринаду в мисці і додати тофу. Переконайтеся, що маринад покриває весь тофу. Забрати в холодильник на 1-2 години мінімум.