![](https://cdn.prod.website-files.com/65ba47acaa465c7bfee66273/66180bde6c0171316f26b24f_JPEG-image-D250A4928436-3.jpeg)
Простий пряний яблучний пиріг. На відміну від улюбленої шарлотки - з олією. Я використовувала навпіл оливкове та кокосове. Але можна брати будь-яке нерафіноване: виноградні кісточки, авокадо, льон.
- 250 г цільнозернового пшеничного борошна (я використовувала грубого помолу)
- 2 яйця
- щіпка солі, меленої кориці, меленого мускатного горіха та кардамону (кожного)
- 100 г цукру
- 1 неповна чашка/180 мл олії (рослинного або 150 г розтопленого вершкового)
- 1/2 стручка ванілі або ванільний екстракт
- 5-6 яблук
- 1/2 ч. л. соди
- 1/2 ч. л. розпушувача
- горіхи опціонально
Духовку розігріти до 180С. Змішати масло і цукор, додати яйця і насіння стручка ванілі, добре збити. Додати всі інгредієнти, крім яблук, замісити тісто. Яблука помити, дрібно нарізати. Змішати із тістом. Форму для випікання змастити оливковою чи вершковою олією, влити тісто. У мене посипано волоським горіхом і щедро присмачено свіжомеленим кардамоном. Випікати від 45 до 60 хвилин, залежно від діаметра форми.
![](https://cdn.prod.website-files.com/65ba47acaa465c7bfee66273/66180ba3331413723d2ea92d_JPEG-image-D250A4928436-2.webp)
Насправді пиріг вийде світліше, тому що цього разу я використала вчорашні запечені яблука замість свіжих. Просто вмішала їх у тісто.
![](https://cdn.prod.website-files.com/65ba47acaa465c7bfee66273/66180ba3528346bc89bcff5d_JPEG-image-D250A4928436-1.webp)
![](https://cdn.prod.website-files.com/65ba47acaa465c7bfee66273/66180ba3b3125a2bdc05ecae_photo-4.webp)
Духовку розігріти до 180С. Змішати масло і цукор, додати яйця і насіння стручка ванілі, добре збити. Додати всі інгредієнти, крім яблук, замісити тісто. Яблука помити, дрібно нарізати. Змішати із тістом. Форму для випікання змастити оливковою чи вершковою олією, влити тісто. У мене посипано волоським горіхом і щедро присмачено свіжомеленим кардамоном. Випікати від 45 до 60 хвилин, залежно від діаметра форми.
![](https://cdn.prod.website-files.com/65ba47acaa465c7bfee66273/66180ba3331413723d2ea92d_JPEG-image-D250A4928436-2.webp)
Насправді пиріг вийде світліше, тому що цього разу я використала вчорашні запечені яблука замість свіжих. Просто вмішала їх у тісто.
![](https://cdn.prod.website-files.com/65ba47acaa465c7bfee66273/66180ba3528346bc89bcff5d_JPEG-image-D250A4928436-1.webp)
![](https://cdn.prod.website-files.com/65ba47acaa465c7bfee66273/66180ba3b3125a2bdc05ecae_photo-4.webp)