Вівсяна каша з фундучним молочком

Продовжую підглядати ідеї у найкращих північних колег. Все той же Рене Рездепі – один із найкращих шеф-кухарів Данії та співвласник ресторану з двома зірками Мішлен – “Нома”. У володінні Редзепі одразу кілька закладів. Таку вівсяну кашу ввели на сніданки в Corner 108 – молодший брат Нома. Я одразу ділюся з вами. З однією лише різницею в інгредієнтах. Датського ранку в 108 цю кашу посипають запеченим цукром з водоростями.

Вівсяна каша з ягідним джемом та кремом з фундуку

  • 40 г цільнозернових вівсяних пластівців
  • 300 мл води
  • жменя фундука
  • сіль
  • ягідний джем або варення (або свіжі ягоди, несолодкі фрукти)

Горіхи замочити у воді. На жменю близько 30-35 г беремо 100-130 мл води. Можна замочити перед приготуванням каші, можна залити водою на ніч і поставити в холодильник.

Вівсяну кашу залити 300 мл води та варити на повільному вогні 5-15 хвилин, залежно від каші. Я люблю додатково додати 1 ч.л. висівок, щоб текстура була грубішою. Вимкнути вогонь і посолити, дати готовій каші постояти кілька хвилин. У цей час збити у блендері горіхи з водою до однорідного стану. Чим менше води, тим густіша консистенція буде у молочка-крему. Подавати кашу з ягідним джемом (на фото каша з джемом із брусниці та зі свіжою сливою), поливши фундучним молочком.