Запечений вінегрет

Радянська класика сучасними очима: це класний поживний салат на обід. З міксу запечених коренеплодів, крім крохмалистої картоплі з великою дозою зелені. Горошок добре використовувати свіжоморожений, але якщо ні – консервований без цукру.

Досить лаяти крохмалі

Не всі крохмалі однаково погані) ударяючись у зож, багато хто починає відмовлятися від великих груп продуктів, де м’ясо, цукор і крохмаль лідують. Друга половина навпаки, неусвідомлено складає раціон не з потрібних чи важливих продуктів, перенасичуючи їжу фруктозою, рафінованими кашами та простими крохмалями.

Давайте так: цукор анітрохи не гірший, а іноді й кращий за своїх замінників, включаючи сиропи та сукралозу. М’ясо – не “чистий білок”, а спожите поганої якості = промислового виробництва підвищує рівень запалення в тілі, з рівня інсуліну, особливо з’їдене на вечерю. Із крохмалями теж є свої штучки. Наприклад (танці!!), крохмалі є класні. І відмова від них загрожує здоров’ю мікробіома. А що про свої власні бактерії треба дбати, знають уже всі. Так от, хороші крохмалі – крохмалі резистентні. Або стійкі. Неперетравлювані. Крохмалі різних рослин розрізняються за структурою, молекулами, будовою та властивостями, вони – важливий пребіотик, продукти, що роблять гарну погоду в кишківнику. Сьогодні про продукти, які багаті на рестистентні крохмалі: вони повільно розщеплюються, доходять до товстого кишківника, там працюють джерелом їжі для бактерій. Не впливають на калорійність та рівень інсуліну. Список класних крохмалів, які потрібно включати в раціон:

  • крохмаль насіння і горіхів (кеш’ю)
  • крохмаль бобових (горошок, сочевиці, квасоля, рідше нут)
  • крохмаль суцільних злаків та каш (або подрібнених, але цільнозернових вівсяної, перлово-ячмінної, бурого нешліфованого рису, спельти-дикої пшениці, гречки)
  • зелені банани та плантейни (чим зеленіший ваш банан, тим краще + борошно із зелених бананів)
  • крохмаль приготованих та охолоджених коренеплодів (картоплі, гарбуза, батату, буряків, моркви)
  • крохмаль кукурудзи

Так що ті у кого діабет, у кого високий цукор крові і у кого проблемний кишківник: виключати не потрібно. Більше того, важливо їсти! Але ідеальний варіант – приготувати та охолодити мінімум 8 годин. Резистентний крохмаль покращує чутливість клітин до інсуліну, знижує рівні холестерину та сприяє більш ранньому насиченню. Стосується всього: зробленого заздалегідь запеченого вінегрету))) хочеться картоплі – запекли та охолодили на завтра, спірні у щоденному раціоні рис та пшениця – теж приготовані та охолоджені.

Класний салат вінегрет

3 буряка

1-2 кореня селери або петрушки (1 дуже великий або 2 дрібніші)

2-3 моркви

опціонально пастернак або топінамбур

200-250 г горошку свіжомороженого або консервованого

пучок кропу

трохи пагонів зеленої цибулі

3 ст л каперсів

3-4 солоних чи маринованих огірків

опціонально квашена капуста або кімчі

опціонально шовкові тофу або авокадо, так, вони ідеально доповнюють класику

заправка гірчична за посвланням

Всі овочі помити, при тонкій і чистій шкірці можна буде їсти разом із нею (!), можна не очищати. Але це індивідуально. Загорнути всі овочі у фольгу щільно, викласти на деко і запікати при 200С 2-2,5 години. Можна це зробити заздалегідь) запечені овочі наступного дня лише корисніші.

Нарізати кубиками все, що вирішено додавати. Добре, ретельно заправити салат. Каперсам, огіркам і зелені (росткам теж:) потрібен час, вінегрет як салат завжди смачніший на другий день.