Пюре із цвітної капусти

Начебто немає нічого простішого та смачнішого в сезон. А взимку, коли багато хто скаржиться на мізерний чи дорогий вибір імпортованих овочів, не соромлюся нагадувати про заморожування. З сучасної наукової точки зору вона – найздоровіший спосіб зберігати овочі. Із замороженими овочами не постраждає ні бюджет, ні вітамінна та мінеральна різноманітність у раціонах. Таке пюре – одне з моїх улюблених. До непристойного простий рецепт.

  • 1 невелика головка цвітної капусти (до 15 суцвіть, розділити)
  • 70 г сиру рокфор (овечі з блакитною пліснявою – моя перевага, можна використовувати горгонзолу або будь-який інший коров’ячий сир з блакитною пліснявою)
  • оливкова олія

Капусту відварити до повного розм’якшення. Якщо для вживання суцвіттями або перед використанням у більш цілісному вигляді їй завжди достатньо аль денте, то для пюре – впевнена повна готовність. Я, як і раніше, рекомендую не варити овочі в літрах води і не зливати, не віддавати з водою частину мікроелементів. Води можна додати зовсім небагато, накривати кришкою і пропарювати капусту, зберігаючи всі елементи всередині.

 

Трохи дати охолонути, змішати з сиром, дрібно нарізаним і збризкати оливковою олією. Збити до однорідного стану. Я це роблю в блендері, але можна просто розім’яти.

 

  • для м’якшого та вершкового смаку можна використовувати страчателлу або навіть рікотту (але не сир, різні процеси, різний присмак).