Водний кефір

Ферментація – процес контрольованого бродіння, найдавніший спосіб зберегти продукт. Ферментація змінює структуру інгредієнтів. Сила природи в тому, що добре частіше перемагає погане і якщо цей процес трохи контролювати, цей win-win вдається робити завжди.

Словник англійської мови Вебстера визначає ферментацію як «контрольована ферментами трансформація органічного продукту». Ключовий термін тут – трансформація. Бактерії здатні перетворювати неперетравлювані, несмачні і навіть отруйні сполуки на поживну, смачну їжу.

Бактерії та грибки можуть з однаковим успіхом жити в травній системі, глиняному горщику на сонці, дубовій бочці або печері, шкіряному мішку або навіть у яйці, закопаному під землю. Ще тисячі років тому люди навчилися використовувати силу цих невидимих ​​«чинників», які передбачувано розвивалися за певного набору умов. Ця навичка відкрила для людства цілий світ можливостей – дозволила довго зберігати їжу та створила цілий світ нових смаків. Багато відомих страв були спочатку ферментованими, пророщеними, або й те, й інше. Хліб, йогурт і сир. Шоколад сюди ж – какао-боби мали тиждень пролежати на сонці, щоб завдяки ферментації у них розвинувся смак, а не гіркота. І кава теж сюди, на “ліжках” просто неба сушили-ферментували. І це не той сучасний продукт, коли “квасять” за допомогою солі цукру та оцту”. Раніше цього вимагали з досягненням природних кислот. Бо не було пастеризації 🙂

Ферментація знижує кількість крохмалів і цукру у вуглеводистих продуктах: каші, хлібі та зерні взагалі (хлібах на заквасці), коренеплодах та овочах (квашення), комбучі та такому водному кефірі ТЕЖ. Цукор тут – це їжа бактерій. Мікроорганізми, що розмножуються, шукають прості цукри і перетворюють їх на різноманітні поживні речовини, необхідні для їх власного росту.Ферментація – це про ферменти всередині нас навіть. З’їдаючи цукор, вони перетворять його на інші елементи, у разі – ензими, живі ферменти, паралельно виробляючи ще пул вітамінів (наприклад, К2 і В12), і ведуть хімічну війну з патогенами. Все, що вони за це від нас вимагають – тепле та темне місце роботи та багато води 🙂

Отож водний кефір. Купуєте water kefir/vegan kefir/індійський морський рис/японські кристали/зооглея (як тільки не обзивали). Де? Благаю: ГУГЛ. Інтернет-магазини, айхерб, олх.

На 3 літри води

7-10 ст л цукру (будь-якого)

склянка бактерій

Цукор ретельно розмішуєте. Заливаєте солодкою водою бактерії, накриваєте рушником і три дні не чіпаєте. Через три дні переливаєте у пляшки під бугельною пробкою та додаєте смак другої ферментації:

  • 20-40 мл фрешу імбир+лимон (блендер і віджати теж підійде)
  • будь-який ягідний свіжий сік або самотік розморожених
  • взагалі будь-який свіжий сік, але мій топ – гострий імбир-лимон

Закриваєте пробкою і ще три дні у теплі. Потім охолоджуєте і насолоджуєтеся) не збовтувати. Буде ігристим.