Абрикосовий джем-мармелад з низьким вмістом цукру

Скажу неймовірну річ: щоби цукру в рецепті було мало, його потрібно просто мало покласти. Фрукти і так уже солодкі, температурна обробка ще посилить цей ефект. 1 кг цукру на 1,5 кг абрикос – відставити. Цукор додаємо і не демонізуємо його, але вибираємо найкращий. Я використовую кокосовий, причому не сипучий, а який продається одним великим шматком патоки квітів кокосової пальми. Лякатися його не треба – він м’який і легко рубається ножем. Менше цукру – більше збереженого смаку самого продукту, що клас.

Також обов’язковим є лимон або лайм: важливо активізувати пектин. Це і загущає, і консервує колір, і смак балансує. До стану мармеладу (і як додатковий консервант) використовуємо агар-агар. По-перше, витяжка з водоростей завжди гарна ідея для здоров’я кишківника. По-друге, ідеальна густота, яка досягається не цукром. Все дуже просто.

 

  • 1 кг абрикос
  • 140-180 г кокосового цукру
  • 1-1,2 ст. агар-агара
  • маленька щіпка рожевої солі
  • 1 великий лайм
  • лимонний чебрець (лимонна вербена або лимонний базилік теж підійдуть, у крайньому випадку, звичайний чебрець або 3-4 листи шавлії)

Абрикоси розламати навпіл і видалити кісточку. З лайма зрізати цедру, нарізати м’якоть маленькими кубиками. Цукор або просто підготувати або нарізати, якщо використовуєте м’який кокосовий.

Духовку розігріваємо до 110 С і ставимо в неї чисті відкриті баночки з кришкою, що закручується. Ось і вся стерилізація. Банки та кришки прогріваємо вище 100С 10 хвилин, даємо охолонути. Важливо, щоб джем при накладанні закривання був гарячим, це допоможе втягнути кришку і не допустити попадання повітря.

 

У каструлі з товстим дном варимо абрикоси+сіль+цукор, постійно розминаючи вилкою. Постійно помішуємо і розминаємо 3-5-7 хвилин, доводимо до кипіння і відразу зменшуємо вогонь. Знімаємо піну і продовжуємо готувати на середньо-маленькому вогні 30-40 хвилин, додавши лайм і лимонний чебрець (4-7 гілочок з листям). За 5 хвилин до закінчення додаємо 1 повну ложку порошку агар-агару (якщо переборщіть, мармелад буде гумовий) і ретельно перемішуємо. Видаляємо гілочки чебрецю. Розкладаємо гарячий джем у банки, відразу закриваємо і залишаємо остигати до кімнатної температури.