Салат з вакамі, квашеною капустою та паростками

Зони довгожителів – території компактного проживання людей похилого віку, яких не торкнулися захворювання серцево-судинної системи, онкологія, ожиріння та діабет. Схід – один із моїх улюблених. Хоча Коста-Ріка, Греція, Італія, Каліфорнія – скрізь “є що”, цілісність і внутрішній стрижень Азії ціную. І продуктів на прилавках з’явилося багато, а що з ними робити мало хто розуміє) Тому Японія.

5 пунктів, які продовжують життя по всій планеті:

1 – природний рух. Не спортзал і не марафон, а активний день на ногах, ходьба та майже подорож на роботу, до друзів та до магазину – все пішки.

2 – мета) навіщо це все, навіщо ви встаєте щодня. Жити не минулим, а сьогоденням. Приналежність та користь суспільству, а також сім’я на першому місці.

3 – мінімізація стресу. Він є і був скрізь, але хтось медитує, хтось молиться, зустрічається з сім’єю поговорити чи вдається до інших ритуалів спокою та уповільнення.

4 – 80%. Не лише дотримання якісного та цілісного раціону, а й розміру порції. Не “фух, наївся”.

5 – переважання рослинної їжі. Такої кількості м’яса, птиці та молока світ раніше не бачив) та їх якості інтенсивних методів вирощування – теж. Бобові, зелень та водорості, ферментована соя, стимулюючі прянощі та солодка картопля – говоримо про них.

Я розумію, що простіше і дешевше купити сендвіч, крем-сир та сосисочки. Але те, що потрапляє в рот, згодом будує ваші тканини, тіло, гормони і вигляд, енергію. Тож місяць буде цікавий. Почнемо з водоростей, домовилися?

Салат з вакамі

  • 1/3 склянки або жменю сухих вакамі (близько 4 ст.л.)
  • велика жменя квашеної капусти
  • пучок кінзи (можна замінити своєю улюбленою зеленню, підійдуть естрагон, кріп)
  • жменя паростків (ростки соняшнику цибулі або соняшникові)
  • зелена цибуля
  • 3 ст. гарбузове насіння
  • оливкова олія

Вакамі замочити в теплій воді на 2-5 хвилин, водоростям багато не потрібно. У цей час дрібно нарізати паростки та квашену капусту. Водорості віджати і злити воду, порубати. Змішати водорості, капусту і паростки, заправити оливковою олією і гарбузовим насінням. Можна додати щедру порцію свіжомеленого чорного перцю.