“Як жити без глютена”, - найчастіше питання. Кожного закликаю не згущувати фарби та не демонізувати глютен. Справді, є стани, коли продукти із пшениці, жита, ячменю та вівса варто виключати. Про це має сказати фахівець та аналіз. З іншого боку, їсти пшеницю не щодня – теж класний робочий інструмент, який можна застосовувати для здоров'я флори. Це допоможе швидше "наростити" мікроворсинки, на яких кріпляться "хороші" бактерії. Якщо ви алергік, прибирайте глютен на 1-2 місяці і побачите, що в сезон не буде яскравих загострень.


В який бік дивимось? На інші злаки, на "технічно" не злаки - кіноа, амарант, тефф (це насіння рослин), на крохмалисті коренеплоди (причому не картопля, а більш повноцінні та поживні, з резистентними крохмалями) - тапіоку, маніоку, ямс, на нутові суміші (Веган білок) і, само собою, на горіхи.

Gluten Free 1-to-1 Baking Flour - здається, найвдаліший мікс, який я зустрічаю скрізь у світі. Тут сорго, тапіока, картопля і два види рису в тій пропорції, в якій вони працюють як заміна пшеничного ідеально.

Льняне борошно. У ньому менше жирів, ніж у льону, м'якше діє на жовчний, очищає ШКТ. Ідеально в основу каш і як добавка до млинців.

Горіхове борошно. Фундучне та мигдальне – мій топ. Горіхове рідко використовують соло (якщо це не кетопіріг). Зазвичай потрібна компанія у вигляді 1:1 або крохмалистих тапіоки-батата-юкі. Ідеальні в булочки та солодку випічку.

Кокосове. Тяжке, текстурне та максимально сухе. Мій вибір для сироїдчих десертів та цукерок, а також як доповнення до каші (наприклад, до різаної вівсяної).

Борошно бобових. В оладки, пироги і навіть солодку випічку. Наприклад, запечене нутове борошно в коржах веде себе приголомшливо: легке, білкове і з горіховим смаком.Мій веган “Медовик” (манговик ми його називаємо, на пюре з манго) - на ній.

Рисова, вівсяна, кіноа. Зерна замінюють зерна. Пам'ятайте, що глютен пшениці липкий, інші зерна позбавлені цього. Щоб тісто "трималося", потрібні будуть яйця, псилліум або щось подібне до порошку ксантанової або гуарової камеді. Це збереже вологу і надасть форму випічці.

15.6.21

Гід з безглютенового борошна

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги