Естрогенодомінування (ЕД) – зустрічається дуже часто. Виникнення - від теорій ксеноестрогенів у їжі до порушення внутрішнього детоксу, але до кінця невідомі. Хоча наслідки ох, включаючи онко молочних залоз. Високий рівень естрогену = не збалансований іншими статевими гормонами. Прогестерон у жінок, тестостерон у чоловіків. Самолікуванням не займаємося. Але працюємо з:

Детоксом та їжею

  • активність та спорт (потіти)
  • лазня та парна
  • здоровий ІМТ та вуглеводний обмін

Веган - джерела білку з високим вмістом харчових волокон - номер один у корекції ЕД (нут, сочевиці, квасолі, боби, амарант), причому клітковина потрібна обох типів, підтримують здоров'я кишкових бактерій і призводять до більш збалансованого рівня естрогену. У деяких дослідженнях особливо виділяються авокадо та грейпфрут.
Пребіотичні продукти з фруктоолігосахаридами та інуліном – цикорій замість кави, спаржа навіть заморозка, часник, навіть сушений та незрілий банан. Пробіотична - цілісна здорова ферментація кисломолочна, овочева, кимчі-місо-квашена капуста.
Lactobacillus acidophilus зменшують бактерії, що виробляють бета-глюкуронідазу. Естрогени повинні переміщатися кон'югованими в глюкарову кислоту, але поганий склад флори кишкової та проблеми ВЗК розчиняють бета-глюкуронідазу. Ацидофілка - вирощує)
Ну і самі продукти з глюкаровою кислотою – яблука, брюссельська капуста, броколі. І обговоріть з гінекологом-ендокринологом (не самі!!!!) кальцій Д-глюкарат, якщо ШКТ не приймає овочі здуттям.
Сульфорафан відновлює експресію рецепторів естрогенів – кольорова, броколі, брюссельська, капусти, коротше (взагалі, індол-3-карбінол – хороший негативний регулятор естрогену)
І жирненька риба, насіння, горіхи

10.11.21
2
хвилини

Як вплинути на естрогендомінування їжею

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги