Помалу почну розкривати тему не форсування старіння. Тканин, клітин та зовнішнього теж. Глікування. Це і високий ГІ, і білок + цукор, і жир + цукор, просто багато цукру. Глікація – сміття всередині власного тіла. Деякі нутрієнти при приготуванні/температурі змінюють свої властивості, завдаючи шкоди.

Процеси кінцевого глікування впливають на весь обмін речовин. Є відносно нешкідливі, є супертоксичні. ВСІ руйнують поперечні зшивки колагену - цукрове дрібнозморшкове обличчя та шарпей-цибулю. До речі, атеросклероз - глікування колагену та еластину у стінці артеріол та капілярів. Глікуються взагалі глобально колаген, гемоглобін, ліпопротеїди низької густини, альбумін. Паралельно амінокислоти погано засвоюються. Процес “склеює” ферменти, порушує природний ваш щоденний детокс (печінка, нирки, лімфа, шкіра, кишківник), жоден детокс-день і розвантаження феноменальної ролі не зіграють)

Глікація – не ферментативний природний процес. Придбаний та накопичувальний. На перебір цукру впливаємо лише ми. Важливо пам'ятати усі види. Білий і неочищений, сиропи топінамбуру та кленовий, "корисні" десерти, фруктоза, вершки та сучасне молоко, крем-сири та плавлені сирки, сирнички та чізкейки, рафіновані зерна та каші (біле борошно, білий та темний хліб, вівсяні пластівці 3-хвилинна гранола).М'ясо та птиця, риба – засмажені скоринки, скоринки солодких соусів, копчення. Сухофрукти, паніровка, фритюр. З глікацією молочки момент: трохи солодкого поряд і промислові окиснення для тривалого зберігання перетворюють смачну речовину на карбоксиметиллізин (куку діабет), малональдегід (окислення жирних кислот) і 4-гідроксиноненал (токсичний альдегід), а разом вони – потенційні алергени.

У нормальних умовах швидкість реакції настільки мала, що її продукти встигають віддалятися. Але якщо перебір регулярний, він накопичується. З віком процес глікації наростає і рівень глікації визначає наш біологічний вік.

Більше:
⁃ рослинних цільних жирів: горіхів, мигдалю, кунжуту, гарбузового насіння
⁃ оливки, авокадо
⁃ жирної риби та сіфуду
⁃ темної зелені
⁃ чорних та червоних ягід
⁃ какао бобів та чорного шоколаду

Не старійте прискорено)

27.10.20
2
хвилини

Як не форсування старіння

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги