Зібрала прості кроки для питань “так з чого почати”, але вони стосуються голови. Не тарілки) З тарілкою багато хто теоретично підкований, але взяти і почати робити, дбати про себе, добре і якісно їсти (а не “ЗОЖ”, ПП та “худнути”). Інструкції та правила класно знати, але тільки щоб регулярно та розумно їх порушувати. Наш мозок трохи тривожний і заточений рятувати, тому видобуток та поглинання знайденої їжі – частий патерн захисту, старий, з генетики давніх часів.

Змінювати треба погляд на ситуацію та поведінку, а не Єдино Вірну Дієту:

  1. Ви вмієте і розумієте як читати етикетки (є хайлайтс в інстаграмі, загляньте!), Ви розумієте що таке інгредієнт, який нормальний, корисний, а який - не дуже  чи досягнення хімічної промисловості.
  2. Розбираєтесь у складових частинах їжі! Проходьте курси, навчайтеся, читайте тих, хто реально компетентний, розрізняйте якісні макро- та мікронутрієнти, зрозумійте раз і назавжди що таке насичена та нутритивно цінна їжа і що – порожня та перероблена. Розберіться з тим, що якщо продукт схожий на свій початковий вигляд, то це ОК продукт: морква, а не чіпс, риба, а не сосиска, персик, а не смузі, перлова крупа чи спельта, а не борошно та хліб (навіть із висівками ).
  3. Їжа не чатує скрізь: немає розкладених снеків, у шафках, машині, сумці, на очах.
  4. Вдома немає шкідливої ​​їжі. вафлі, карамель та сиропи самі вдома не з'являються. Грішіте і з'їдаєте - НЕ купуйте пряники та зожні десерти.
  5. Не зустрічайтеся в місцях з нескінченною випічкою або не підтримуйте спілкування за їжею з людьми, чию харчову поведінку ви не поділяєте, не рахуєте ок або можете їсти "за компанію", і "щоб було".
  6. Не їжте без голоду. Якщо були коректна вечеря, обід, сніданок, в нормі о 21-00 не хочеться перекушувати. Та й взагалі спочатку перепитуйте себе «я справді ще голодна/голодний?».
  7. Ви розумієте, що дуже легко бурчати і коментувати в мережі, але сенс, якщо зі своїм тілом розібратися не можете)
  8. Досатньо рухаєтеся і вам комфортно, тіло має відчуття тонусу, м'язи працюють, ви досить спите і навчилися коригувати стрес комфортно.
24.8.21

Найперші кроки у бік змін у харчуванні

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги