Сьогодні на порядку денному Cannabis sativa. У їжу (і в медицині) використовують сорти зі слідовими кількостями ТГК (<0.3%), тобто без психоактивної сполуки марихуани.


Технічно, це насіння - маленькі горіхи з м'яким, кремовим смаком і, іноді, гіркуватістю (не плутати з очевидною гіркістю неправильного зберігання/окислення жирів). Містять понад 30% класних жирів. Але завжди йдеться про 2-х незамінних жирних кислот: лінолевої (омега-6) і альфа-ліноленової (омега-3). Але ще є гамма-ліноленова і ще з десяток, які класно працюють не лише як харчування для мозку, а й як противірусна фітопідтримка.

+- 25% зі складу – високоякісний білок. 18 амінокислот із 21! Найбільше – аргініну (крім очевидних його плюсів як гепатопротектора та у низці корекції мітохондріальних захворювань), у спорті аргінін – донатор окису азоту, а це розширення судин та мінус навантаження із серця, підвищення можливості кровотоку (пампінг), хороша оксигенація. Аргінін учасник циклу сечовини, а значить прибирає зайвий аміак (печінка подякує). І глутаміну (загоєння слизових шлунково-кишкового тракту - мукозний шар = здоровий мікробіом = здорові ви). Метіонін і цистеїн у середніх дозах, але дуже непогано, замість БАД можна) Взагалі, білка більше ніж в інших рослинах, мій топ! У 30 г насіння 9,2-10 г білку.

Насіння конопель чудове джерело вітаміну Е (змішані токофероли!) і мінералів - тут фосфор, калій, натрій, біодоступність магній, сірка (!!), кальцій, заліза трохи і цинк (цинк із залізом конкурують за всмоктування, але тіло розбереться. .)

Насіння коноплі сильно краще за конопляну олію. Цілісність!

За дослідженнями, є ряд корекції серцевих патологій (тиск, запалення), дерматології (екземи і просто атопічні реакції), гінекології (очевидно працює з пролактином і ПМС).

Клітковина знаходиться в оболонках, ядра конопель її майже не містять. Але купуємо в їжу ми очищені (цілісні ядра зі шкіркою щільною - для пророщування та птахів). Конопляними ядрами посипаємо каші, рагу та тушковані овочі, салати, просто їмо як снек, робимо молоко (на 100 г ядер потрібно 300 мл води, замочити та збити в блендері), додаємо у випічку та смузі.

13.9.21
2
хвилини

Конопляні ядра

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги