Не дивлячись на низку переваг, про які вже написано адекватно і ні) я хочу почати від зворотнього, щоб одразу прояснити. Інтервальний голод – це непогано, це навіть добре. Інтервальний голод - це зазвичай нічна перерва в харчуванні від 12 до 22 годин, до 22 - цілком безпечно тим, що хоче попрацювати зі звичками, додати свіжого здоров'я, знизити обсяг жирової тканини і навіть збільшити м'язову масу.

Пауза від 12 годин чудово покращує метаболізм жирів та секрецію гормону росту, працює з мітохондріями та композицією тіла. Але. Є низка станів - грізних і цілком м'яких, коли голод - точно ні. Це:

  • вагітність і годування груддю. Дівчата, це період росту, будь-які інтервенції = обмежене надходження харчування. Не зараз. Також не для дітей.
  • ІМТ нижче 20, очевидно. Низька вага – голод не ваш метод роботи зі здоров'ям
  • РХП та всі його площини, всі порушення харчової поведінки. НІ.
  • серцеві проблеми – лише після консультації з фахівцем. Як мінімум, можете нашкодити дисбалансом елетролітів, спочатку уточнити – потім пробувати. Користь тут може бути але обдумана.
  • патології щитоподібної. Стрибки інсуліну, стрибки кортизолу. Щитоподібна – ніжний орган. Сніданок, обід, вечеря, пауза 12-13 годин – достатньо.
  • порушення вуглеводного обміну, стрибки глюкози та проблеми з наднирниками. 12 годин – ваша пауза, решта – після лікаря.
  • загострення шлунково-кишкового тракту, особливо стосується жовчного, слизових. Спочатку долікувати та стабілізувати роботу, потім розпочати з 12-ї години паузи.

І нагадаю, що здорова пауза - від ранньої легкої вечері до раннього повноцінного сніданку. А не зрушувати своє вікно їжі на обід та щільну вечерю. Наприклад, закінчіть вечерю о 19-й і не снідайте до 7-8 ранку, це вже супер внесок у нормальну відповідь тіла. І так, дівчатка голод переносять гірше за хлопців. Якщо це початок досвіду і у вас ще біг, крос фіт і поганий сон, перевантаження роботою - додати голод - погана витівка. Сон - ваш фокус, вплив достатнього нормального сну на гормони сильно крутіше цих проб "не поїсти", почніть з 12 години, м'яко, акуратно.

26.10.21
2
хвилини

Інтервальний голод (кому не можна)

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги