1. Запам'ятати: не п'ємо вуглеводи! Рисове та вівсяне молоко СИЛЬНО програють будь-якому горіховому.


2. Опції no-sugar пріоритетні, варіації з доданим цукром відрізнятимуться за "порожньою" калорійністю в 4-5 разів, камон. Молоко кешью і фундука мають природну насолоду..) сиропи агави, топінамбуру та інші фруктозні - не дорівнює здоровий вибір, цукор є цукор.


3. Горіхові та насіннєві види молока - додаткова дотація білка. А білок – те, на чому тримається імунна функція та обидві фази детоксу печінки (мигдаль, фундук, кешью, а при непереносимості чи алергії на горіхи – соєве, кунжутне, конопляне, горохове).


4. Мінімалістичний склад! У складі альтернативного молока лише сам інгредієнт, вода та крапка. Іноді можуть бути допустимі один стабілізатор: карбонат кальцію, камедь ріжкового дерева, гуарова камедь, камель бобів лотоса, соєвий або соняшниковий лецитин, водорості типу агару. Але лише 1! В цілому, завжди має бути зрозуміло, що вирушає в ротову порожнину, якщо "карбонат кальцію" бентежить - шукаємо чистий склад без нього. Зрештою, зробити вдома молоко, це 1 склянка горіхів, 4 склянки води та блендер. Заздалегідь горіхи замочити.


5. Екологія планети. Більшість корів зовсім не гуляє по пасовищах і не їсть свіжу траву - їх тримають на фермах і годують кормом. Серед джерел парникових газів частка худоби 14,5% (!). Серед газів, що виділяють тварини – метан, вуглекислий газ. Задіяння землі, води при виробництві альтернатив значно менше, ніж у молочки.


6.% горіха/зерна завжди маленький. Це невисока калорійність, невисока та поживна щільність. Шкоди теж немає якщо дивимося на етикетку та склад.

7. Кукурудзяна патока, глюкозно-фруктозний сироп, олія соняшникова / рапсова / рослинна, - ставимо на поличку, вибираємо інше. див. п.4


8. Збагачене молоко. Не панацея, але має місце на полиці, часто альтернативні продукти додатково насичені вітамінами групи В, вітаміном Д, кальцієм, рослинною омегою.

9. Мої пріоритетні – фундучне, кешью, соєве, конопляне, кунжутне. Кокос.

10. Найкремовіші та нейтральніші у смаку - кешью, вівсяне, соєве та горохове

3.6.11

Ємний гід з альтернативного молока

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги