Зараз прийнято говорити про те, що їсти не можна. Ми з командою Goodwine зробили для вас гід за дитячим раціоном. І пропонуємо подивитися на питання харчування інакше і змістити фокус з того, що НЕ МОЖНА, на те що можна, потрібно і важливо. На те, як закласти добрий фундамент здоров'я своєї родини через раціон.

https://goloborodko.gumroad.com

Вийшла така суперконцентрована ін'єкція дуже сучасних моїх знань за останні роки. Коротко. Просто. По суті: про солодке, про хліб, про птицю та м'ясо, вирощених не інтенсивними методами. Про перекушування. Сніданки, обід, шопінг ліст, темна зелень. Про звички, які ми передаємо дітям.

Проблема із сучасною, “західною” дієтою - це розмова про те, що одномоментно в доступності стали продукти високої концентрації солі, цукру та перероблених жирів. Взагалі продукти стали доступними, ніколи в історії людства у нас не було такого доступу до їжі миттєво, щодня. Що хочеш) У країнах, що розвиваються, продукти в упаковках і з тривалим терміном зберігання витісняють необхідний, насичений корисними елементами, різноманітний раціон. Читати етикетки важливо, ви знаєте скільки я про це говорю. Але самий кайф – продукти без етикеток. Морквині, волоському горіху чи скумбрії не потрібен “Склад:…”. Чим ближче до природного первісного вигляду, тим простіше, зрозуміліше і корисніше для тіла. Холодна вівсянка – про це. Про добре закладену базу раціону. Якщо на 80% ви впровадите все, що там описано, я буду щаслива, а ви - здорові.

Навіщо це все? Метаболізм. Ми - це лише частково те, що ми їмо, ми - це те що і як ми засвоюємо, у їжі тут прямий вплив. Тисячі метаболічних процесів відбуваються всередині тіла щомиті, щоб клітини, органи, імунітет та гормональна система працювала ефективно. Ми щодня на цю систему впливаємо, причому кілька разів на день. Їжею. Харчування та спосіб життя дітей задають своєрідну «траєкторію» здоров'я наступного життя. Помилки небезпечні епідемією ожиріння та серйозним омолодженням дорослих хвороб.

Здоровий вибір продуктів, їжі, інгредієнтів може:

— забезпечувати здорову психологічну реакцію, бути насолодою, але не нагородою

— забезпечувати ВСІМА необхідними елементами

— забезпечувати здорову гормональну реакцію

— насичувати на довгостроковий період без перекусів

— підтримувати імунітет та мінімізувати запальні процеси

— бути безпечною щодо токсинів та низки біологічно активних речовин (пестициди, інсектициди, гормони, антибіотики)

— бути помірковано обробленою та не містити продуктів зайвої обробки (кірочки, окислені жири та ін.)

Повноцінний день - це мікс із кількох груп продуктів:

  • 40-50% раціону - з овочів, коренеплодів, зелені, ягід та фруктів
  • 20% цільнозернових продуктів - крупи, зерновий хліб
  • 20-30% білки: бобові (квасоля, нут, сочевиця, тофу, амарант, кіноа, мигдаль, гарбузове насіння, кунжут), яйця, риба та морепродукти, фермерський птах та м'ясо не інтенсивних методів вирощування
  • до 5-10% - цілісні жирні рослинні продукти: горіхи, насіння, олії першого віджиму, оливки, авокадо
  • опціонально порція цілісних молочних продуктів або альтернатив у вигляді рослинного йогурту (мигдальний, кокосовий, кунжутний - горіхові альтернативи краще за зернові: вівсяне, рисове молоко)

Гід вийшов ємним. Завантажити його ви можете тут.

15.2.21
4
хвилини

Гід-помічник з дитячого харчування "Холодна Вівсянка"

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги