Предикція тенденцій у їжі на рік – ціла забава, відповідальність та досвід сотень експертів. Поки летіла, вивчала та написала що очікується в 2023. Spoiler alert: фініки, відварені яйця та мариновані огірки повернулися, веган опції, альтернативна паста та TikTok стали міцніші.

Бичачі хвости

Пройшлися за всіма прогнозами. По-перше, є тенденція їсти тушу цілком, як раніше. Це корисно. По-друге, у субпродукти мігрував тренд “кісткового бульйону” – колаген та білок у хвостах є. По-третє, вони готуються годинами, довго, видають шовкову структуру та щільний смак. Очікуємо хвости з місо пастами, у “холодцях” та желеподібних стравах, хвости особливо вигодованих порід корів і як елемент бургерів, сендвіч, бао та інших булок та локшини/паст.

Маринад

Відбрунькувався від тренду на ферментацію. В оцту давно ренесанс після того, як виявили що він добре стабілізує цукор крові. Маринади увійшли у прості рецепти (змішати хумус і маринад від солоних оругців – готова садатна заправка), як пряно-оцтовий смак, очікується у чіпсах, соусах, закусках, у підмаринованих фруктах, коктейлях. Це смачно і простіше ферментації.

TikTok-рецепти

Без особливого пояснення. Мережа та фуд-контент з аудіо набирає обертів.

Їжа + культура

Тепер не тільки фуд-холи та ринки, місця з їжею відкриваються при галереях, бібліотеках, лавках з вінілом, просторах з воркшопами, ігровими, читаннями поезії, арт-інсталяціями, діджеями, фільмами, шоу, показами, робочими просторами.

Альтернативна паста

Паста з м'яких, твердих інтегральних сортів нікуди не подінеться. Але паста з альтернативних зерен та псевдозлаків, бобових виходить на арену впевнено. За пару років уже всі награлися і найшуканіші смачні мікси: паста з кіноа+горошка, з нуту+кукурудзи, чечевична+рис, амарантова, з люпину. Вони поживні і за наповненням з погляду користі, сильно перевершують класику.

А ще – веган паста. У складі рецептів – лише рослинні інгредієнти. Тому що аліо-оліо, просто цедра+масло+каперси, просто пасата+часник+базилик – смачно.

Безалкогольні напої

Тренд був спрогнозований на 2022, але не сильно хитнувся. Тим не менш, очікується в 2023 році не менше: гурме безалкогольні напої, з газом і без. З комбучами, тоніками, лимонадами гарної якості ми вже знайомі. Чекаємо ще.

Поліпшення веган

Веган стає смачнішим і радіємо навіть тих, хто всеїдний. Маса рослинних йогуртів, сирів (!! з кеш'ю навіть камамбер - неймовірний), десертів, рослинні “м'ясні” альтернативи типу Beyond become випускають все нові продукти, стають доступнішими в ціні.

Ретро їжа

Класний тренд. Як вам? Варені яйця, відварена квасоля, прості крекери із сіллю. Просто фінік як десерт. Молочний пудинг рису. Консервована риба! Але лише якість зараз попереду. Якщо яйця - класно подані в ідеальній компанії зелені, олії, хрусткий овочів та зерен. Якщо риба - дикі сардини та олія у складі - екстра верджин. Простота - кайф.

22.1.23
3
хвилини

Фуд-тренди 2023 року

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги