Повоєнна промислова революція допомогла людству вижити! То справді був сильний крок під назвою “зелена революція”. Було вкладено багато зусиль у фермерство, заради його підйому. Багато зерна, шліфування для тривалого зберігання, переробка. З іншого боку - обробка, надмірне видалення оболонок і зародкової частини (порожня їжа заради калорій, зате довго зберігається) і добрива для врожаю.

Вирубування лісів знищує диких тварин, #ActClimate @unep каже, що переполив в одному місці викликає посухи в інших регіонах, пестициди та гербіциди знищують комах та види рослин. А немає хоча б бджіл = немає запилення, немає врожаю.

Тонкий прошарок верхнього шару ґрунту відповідальний за 95% усієї їжі, вирощеної у світі! І все-таки ґрунт – це ресурс, який ми сприймаємо як належне; приблизно 33% землі у всьому світі помірно чи сильно деградували. Змінюючи методи ведення сільського господарства, ми можемо почати створювати здоровий та екологічний ґрунт. Мікроорганізми у здоровому ґрунті живлять та захищають рослинну та тваринну біорізноманіття, створюючи здорові екосистеми, які більш стійкі до зміни клімату.

Про ґрунт та його родючість важливо дбати. Раніше це вміли робити століттями. Ми, на жаль, пішли у зворотньому напрямку, виснажуємо її. Але це ставлення може транслюватися у вибір.

Звісно, органіка коштуватиме дорожче. Але так у будь-якому сегменті: не можна отримати видатний продукт, не заплативши трохи вище за промисловий і масовий. І так, етикетки не завжди означають 100% гарантію. Маркування біологічного, органік зараз відповідають за дуже великий спектр: якісь за якість продукту, якісь говорять про ступінь нанесення шкоди навколишньому середовищу, частина - про стандарти фермера. АЛЕ. На жаль, їжа та її виробництво – основна причина нинішніх змін клімату. Найчастіше беріть продукти без упаковок, загалом. А ті що без упаковок – нормально та екологічно вирощені.

Трохи міркую вголос про глобальне. Бо розумію про що говорю) читайте, те що відгукується - впроваджуйте, чи що. Хелсі амінь.

26.10.21
2
хвилини

Фермерство та раціон

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги