Про токсини тільки й розмов. Але сформулювати, що це таке і чому всі з ними хочуть боротися, може не кожен. Спробуємо розібратися, що до чого.

У нашому організмі постійно циркулює декілька рідин. Основні – це вода, кров та лімфа. Кров розносить поживні речовини до органів та тканин, лімфа (на відміну від кровоносної системи – незамкнута) – забирає з тканин токсини та бактерії, повертає їх у кров (крім них ще білки, солі, метаболіти та ін.), бере участь у створенні імунітету. Всі разом вони – одна з основ роботи організму та живлення наших тканин зсередини. За умови хорошого середовища та чітко налагоджених внутрішніх процесів. Токсини ж - це отруйний побічний продукт, що виробляється при поганому травленні, який залишається циркулювати всередині організму і має здатність накопичуватися. Здебільшого це неперетравлені залишки їжі, які відкладаються в органах і каналах. Токсини мають консистенцію липкого клею біло-жовтого кольору із запахом гнилі.

Щойно наша здатність нормально перетравлювати їжу знижується, організм не може поглинати потрібні поживні елементи. Неперетравлена ​​або частково перетравлена ​​їжа затримується в організмі, що призводить до утворення токсинів. На жаль, саме від цього процесу починає формуватися більшість внутрішніх фізіологічних розладів та хвороб.

Что такое токсины

Вважається, що токсини починають утворюватися саме у шлунково-кишковому тракті. Насамперед, акумулюються в товстому та тонкому кишківнику. Потім розносяться кров'ю і накопичуються у різних тканинах та органах. У нормальному, здоровому стані організм здатний сам виводити токсини через власні механізми самоочищення: сечовий міхур, кишківник, шкіру та дихання. Сьогодні існує безліч способів боротьби з накопиченням токсинів, спрямованих насамперед на усунення неправильних звичок у харчуванні. Здоровий спосіб життя, збалансована їжа та спорт – начебто банальні та очевидні, але найважливіші відправні точки у цьому процесі.

Ознаки накопичення токсинів в організмі

 1. У мене часто виникає відчуття засміченості та застою: запори, припливи крові
 2. У мене є проблеми з травленням (здуття, тяжкість та ін.)
 3. Мені важко засинати і я можу прокинутися посеред ночі без причини
 4. Прокинувшись, вранці у мене немає відчуття свіжості, я похмурий
 5. Без особливої ​​причини я відчуваю слабкість
 6. Я апатичний і часто не відчуваю мотивації до дій
 7. Мені часто хочеться кашляти чи відкашлювати
 8. Моя шкіра змінила колір або стала сухою і неприємною на дотик
 9. Я легко втомлююся розумово та фізично
 10. Я часто відчуваю себе пригніченим
 11. У мене часто виникають головні болі
 12. Я часто не відчуваю смаку їжі
 13. Кілька разів на рік я хворію (наприклад, на застуду)

Якщо ви виділили хоча б 4-5 пунктів, що відбуваються з вами регулярно, варто задуматися про перегляд способу життя і харчування.

Ми точно знаємо, що їжа необхідна для життя, але часто їмо просто механічно, недооцінюючи важливість споживаних продуктів стану нормального функціонування організму. Але саме їжа день за днем ​​формує всі життєво важливі тканини: плазму, кров, м'язи, жир, кістки, тканинну та спинномозкову рідини та регулює репродуктивне здоров'я. Правильний (збалансований) раціон та травлення забезпечують нормальне оновлення тканин. Навіть найглибші і найскладніші з них підживлюються їжею. Це перша та найважливіша функція нашого травлення – забезпечити внутрішнє середовище організму життєво важливими поживними речовинами за рахунок розщеплення складних молекул їжі на простіші та спрощення всмоктування цих поживних речовин.

Что такое токсины

Здоровий раціон для людини – не дієта у звичному розумінні (саме слово «дієта» з грецької перекладається як «спосіб життя») і має бути спрямований на довгострокові зміни та формування звичок у харчуванні. Враховуючи принципи поєднання продуктів та специфіку сучасного ритму життя, важливо підтримувати силу та чистоту метаболізму, яка проявляється в умовах різноманітності та чистоти продуктів. Вміння вибирати, поєднувати, готувати та поважати потреби організму – основа щоденного раціону. Пам'ятаємо, що невірно підібрана схема харчування та харчових навичок може серйозно нашкодити. Для більшості здорових молодих людей достатньо дотримуватися простих правил у їжі – вміння правильно розпоряджатися їжею та розподіляти продукти протягом дня, щоб швидко побачити результат і добре почуватися.

Дійсно здоровими та красивими ми почуваємося тоді, коли відчуваємо тіло сильним. Коли є бажання та можливість рухатися далі й більше. Це почуття безпосередньо залежить від того, як ви за ним доглядаєте: чим годуєте і як піклуєтеся про нього. Смузі зі спіруліною не виправдають роки смажених пиріжків, а шейк у спортзалі з L-карнітином не замінить фізичного навантаження. Це як із соціальними мережами: публікуємо все, окрім буднів та рутини. Також умовляємо себе на здоровий спосіб життя. Ще на самому початку, коли тільки з'являється бажання щось змінити на краще, ми обираємо напрямок та способи, як це зробити. Але тут на голову звалюється потік інформації, який розбирати роками.

Что такое токсины

Щоб діяти радикально, ми вмикаємо заборони. Вольовим рішенням з життя пропадають десерти, а за ними весь цукор. І борошняне. Але до нашого питання можна підійти інакше. Простіше. Не роблячи зусиль і не зображуючи здоровий спосіб життя. Маленькі кроки – великі зміни. Щоб очищення та оздоровлення було успішним, вводьте нові звички поступово. Поступове та неквапливе оздоровлення завжди дає найкращі результати. Невеликі зміни, які ви робите кожен день, краще за кардинальні зміни на три дні на місяць. Ми витрачаємо багато часу на спробу покращити все навколо нас. Витратимо і трохи щоденних хвилин на зміну того, що нас живить. Зсередини.

17.10.16
4
хвилини

Що таке токсини та ознаки їх накопичення

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги