Бренд BOSCH, у рамках кампанії з безпечного зберігання продуктів, запросив виступити у ролі експерта. Хочу розповісти про це у двох площинах: зберіганні та принципах фуд-безпеки на кухні.

Це нормальна частина ЗОЖ – зберігати продукти свіжими. Але ці навички до нас, як правило, приходять із сімей. На рівні трохи ближче до наукового, ми знаємо, що для того, щоб у їжі не активізувалися процеси, що призводять до хвороб, спровокованих бактеріям з їжі, важливо виконувати всього 4 принципи:

1 – Чистота. Мити руки та поверхню кухні, інструменти так часто, як виходить.

2 – Поділ. Сире м'ясо та риба знаходяться ізольовано від інших продуктів.

3 – Безпека. Сирі тваринні продукти готують до безпечної внутрішньої температури. Так, є культури із севіче, тартарами, крудо та сироїдіння, але там якість виходить уперед і відповідальність лягає на того, хто обирає.

4 – Охолодження. Пункт користування холодильником.

Сира, недоготовлена ​​їжа (особливо птах, м'ясо, риба) – завжди ризики щодо хвороб харчового походження. Їжа надоброблена – зниження поживної цінності. Правда завжди посередині) але правила треба знати. Пильну увагу - вагітні, діти та старші. Сьогодні детальніше я розповім про 4 пункти – CHILL) правильно охолоджуй.

  • Не переповнюйте холодильник. Холодне повітря має циркулювати, щоб продукти були у безпеці.
  • Підтримка постійної температури холодильника 4,5 С або нижче – один з найбільш ефективних способів знизити ризик хвороб харчового походження. Використовуйте термометр
  • Температура морозильної камери повинна бути -17°С або нижче.
  • Охолодіть або заморозьте м'ясо, птицю, яйця та інші продукти, що швидко псуються, як тільки ви принесете їх додому з магазину.
  • Ніколи не залишайте сире м'ясо, птицю, яйця, приготовлену їжу або нарізані свіжі фрукти або овочі при кімнатній температурі більш ніж на 2 години перед тим, як покласти їх у холодильник або морозильну камеру (1 година при температурі вище 30С).
  • Ніколи не розморожуйте продукти за кімнатної температури. Під час розморожування продукти повинні зберігатися при безпечній температурі. Є три безпечні методи розморожування продуктів: в холодильнику, в прохолодній воді і в спеціалізованому режимі духовки/печі. Розморожене в холодній воді або печі потрібно негайно приготувати.
  • Залишки їжі зберігають у неглибоких ємностях, щоб швидше остигли. Приготовлені залишки слід викинути за 4 дні; сирий птах та фарш - 1-2 дні.
  • Овочі, зелень, фрукти та ягоди зберігаються у щільно закритих контейнерах при високій вологості (збризнувши водою, поклавши вологий паперовий рушник)

Технологія холодної пари для підтримки оптимального рівня вологи в зоні свіжих овочів та фруктів – корисна розробка у нових моделях. #boschhomeukraine, дякую за “для людей, що дотримуються ЗОЖ, у яких у холодильнику завжди багато свіжих овочів та фруктів”.

25.8.21

Безпечне зберігання продуктів

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги