01/27/2022Аюрведа - одна з найдавніших систем здорового способу життя. Нормальний сучасний підхід та погляд на неї – це мікс самих основ, здорового глузду та біохімії. Значна частина сучасних знань повторює підходи і аюрведи у тому числі: систему ставлення до тіла, органів та їжі створювали тисячоліттями, емпіричним шляхом – досвідченим практичним та умоглядним, який вибудовував причинно-наслідкові зв'язки. Це стосувалося і інформації про продукти, і корекцію захворювань, і тому, як ментальний спокій і рух тіла впливає на людину протягом життя.

Основні висновки:

  • Людина — мініатюрна копія природи. Згідно з аюрведою, в тілі присутні 5 елементів. Продукти – із землі. Вода – життя та 70% тіла. Вогонь - тепло та енергія метаболічних та хімічних шляхів. Повітря дає інструмент життя. Ефір нескінченний - будучи непомітним, стає основою взаємодії елементів.
  • 6 смаків — просте керівництво як підживлювати 5 елементів. Коли в 1 їжу включені відразу всі смаки, перетравлення протікає рівно і швидко. Солодкий смак засвоюється першим, далі кислий, солоний, гіркий, гострий і терпкий. Ця послідовність не збігається з традиційним порядком їжі на Заході.
  • «Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти» в аюрведі звучить так: «Скажи мені, що ти їси, як, коли і чому, і я скажу, хто ти». Здоров'я починається із травлення. Щоб отримати користь від їжі, ми повинні правильно перетравлювати та засвоювати її. Власне, новий інтегративний підхід до тіла працює так само)
  • Вода та кров – чисті рідини організму, ама (побічні ефекти метаболізму) – марні та в накопиченні небезпечні. Неперетравлена ​​або частково перетравлена ​​їжа затримується, накопичуючись, впливає. З погляду аюрведи, ама – найнебезпечніший ворог здоров'я. Саме з присутністю цієї речовини пов'язана більшість фізіологічних розладів.
  • Згідно з аюрведою, ліки для однієї людини — отрута для іншої. При узагальненнях легко випустити з уваги природжені відмінності. 3500 років виділяють 3 основних типи конституції людини (доші), які визначають її індивідуальні потреби.
27.1.22
2
хвилини

Аюрведа

Анастасія Голобородько
Фуд-терапевт, нутриціолог та спікер з освіти в їжі
мої послуги