Вершкова горбуша с розмарином

Наш рецепт з EASYFISH запеченої горбуші — це, безумовно, найпростіший і найсмачніший спосіб приготування для дому. Ніжне, майже листкове філе горбуші Аляски печеться чи смажиться та змащується трав’яним маслом – те що треба для смачної вечері всього за 10 хвилин!

Почнемо з того, що лосось – це не якась певна риба, а загальна назва великого та різноманітного за складом сімейства Salmonidae.

Майже всі лососі мають незвичайний, яскравий відтінок м’яса – від світло-рожевого до насиченого червоного, а ще малу кількість міжм’язових кісток. Попри очевидну схожість, представники лососевих відрізняються один від одного не тільки зовні, а й за біохімічним складом, смаком. Горбуша – одна з найнизькокалорійніших з них, бо в м’ясі менше жиру, але за складом корисних нутрієнтів, поживного білка та мікроелементів – в топі. Для тих хто не дуже полюбляє жирні сорти – топ вибір. А для тих хто любить – додаємо кремової м’якості коштом вершкового масла та ароматних трав. Через те, що горбуша найменш жирна та найлегша з риб цього сімейства, в раціоні її полюбляють діти.

Горбуша (чи рожевий лосось) – чемпіон за чисельністю популяцій, що робить її доволі доступним видом смажної риби.

Сезон дикого лосося, безумовно, наш улюблений сезон. Заморожування – це класний метод зберігання продукту. Розморожену тушку можна приготувати цілком, а можна розділити на філе та все інше, одразу підготувати на 3-4 страви: половину – самостійно швидко засолити, відокремлене філе, як в відеорецепті – запекти, а основний остов з кістами та хрящами використати на рибний суп-бульон.

• 2-4 філе горбуші

• 3 ст л вершкового масла

• 3 гілочки свіжого розмарину

• овочі за сезоном

• морська сіль

Філе відокремити, промити та просушити паперовим рушником.

Вершкове масло розігріти до м’якості, змільчити розмарин (шавлія, чабрець також підійдуть, але хвойний розмарин – мій улюблений), за бажанням можна додати зубчик часнику та змішати з вершковим маслом.

В пергамент, фольгу чи рукав для запікання викласти рибу, овочі, полити ароматним маслом та запікати при 170С. На останні 3-5 хвилин можна зняти верхній шар та дати горбуші підрум’янитись до легкої золотавої скоринки.