Шопінг ліст для здорового серця

Сьогодні, у міжнародний день серця, я склала простий і зручний шопінг лист, який ми відправляємо кожному охочому разом з Інститутом Серця. Шопінг лист для тих, хто вважає, що купувати корисні продукти складно і дорого. Тих, хто хоче отримувати енергію з їжі без тяжкості, піклуючись про системи. Хоче відчувати ситість, не набираючи вагу та регулюючи самопочуття. Шопінг лист для батьків та старших.

Неправильно складений раціон нерідко винен у тому, що ми відчуваємо нестачу енергії, занепад сил. Особливо це стає помітно з настанням осені, міжсезоння.

1. DASH-дієта підвищує рівень овочів, фруктів, зелені та коренеплодів у раціоні.
2. Наголос на споживання цільнозернових продуктів, а не рафінованих: цільнозернову замість білої пшеничної, пшоно, гречку, амарант.
3. Увага на розмір порцій молочних продуктів, щоб не було перекосу. Я не зовсім підтримую ідею знежирених молочних продуктів, тому що жири є критично важливими для здоров’я.
4. Споживання різних видів білку, включаючи вегетаріанські джерела: сочевицю, квасолю темного кольору, горіхи, гарбузове насіння. Акцент на рибу та птиха більше, ніж на червоне м’ясо, повне усунення ковбас та сосисок.
5. Ми готуємо на олії. Заміна рафінованої олії на оливкову холодного віджиму в кожен прийом їжі як мінімум.
6. DASH обмежує споживання цукру, солодких газованих напоїв та десертів, що завжди добре, адже ми цукру очевидно переїдаємо.
7. Виключаємо жирне м’ясо, з іншого – виключаються і пальмове, і рапсове, та інші перероблені рафіновані олії.