Зеленый чай

Суперпродукти – НЕ панацея. Це добре вивчені трави, листя, коріння, стебла, лушпиння, квіти, паростки, насіння рослин, у яких вплив на тіло, мозок і здоров’я досить добре вивчено. Є нейтральні, суперактивні, є з обмеженнями. Але здебільшого, якщо про це пишеться, говориться і витяжки-насіння-порошки є у вільному продажу від якісних виробників або зібрані дикорослими, на піку зрілості або на стадії паростка, ензимного піку – вони безпечні.

Не зваблюйтеся термінами “супер” продукту, часто це те, що раніше ваші бабусі називали просто продукти 🙂 посто 21 століття стерло кордони і тепер всі ці коріння і пудри доступні з усіх частин світу. Ось, наприклад, зелений чай. Розповім на прикладі матчі. Перетирати в тонку пудру молоді пагони, вирощені на затінених схилах – традиції та повага до століть. Готувати близькій людині чай матчу, вдихаючи аромат та обговорюючи смак різних сортів – повага та традиції. Матчу можна не зрозуміти. Це також нормально. Матча – це про «тут і зараз» і це завжди про якість. У нас із цим чаєм повна гармонія.

Зелений чай

І перше, про що зараз у кожній статті – поліфеноли у його складі. Поліфеноли – це фітохімікати (активні компоненти рослин), які мають властивості антиоксидантів і пребіотиків і беруть участь у формуванні сприятливої ​​мікробіоти кишківника. Вони – біологічно активні антиоксиданти, стимулятори, контролюють при нормальному способі життя клітинне старіння та атаку радикалів. Не диво-пігулка, але якщо і є серед БАД щось працююче і з гарною базою – це вони. Плюс частина з них – інони, таніни, катехіни, геспередини, кумарини, алкалоїди, терпеноїди – мають виражену антимікробну активність у шлунково-кишковому тракті. Поліфеноли – це лише рослинний світ, а я за натуральність та легкість. Спеціально навчені люди можуть застосовувати їх при корекції метаболічних порушень при інсулінрезистентності, діабеті 2 типу та ожирінні.

Науково доведено:

  • зелений чай містить сімейство поліфенолів, званих катехінами, це приголомшлива здатність гасіння вільних радикалів, підтверджена в лабораторних дослідженнях. А окисний стрес – це і помилка в раціоні, і засоби побутової хімії, і екологія, і токсичність оточення (від стресів до негативного мислення теж доведено).Омолодження НЕ існує, ми всі старіємо та катаболічні процеси в тілі відбуваються щодня. Але виникли високотехнологічні способи уповільнення цих темпів старіння. Якісний зелений чай (не будь-який з полиці) – один із них. Тут як із вином: країна, регіон, терруар, методи вирощування. Базові чаї без зазначення походження, способу вирощення та обробки можуть бути завантажені фторидами.Пакетики, швидкорозчинні суміші холодного чаю, декаф – надто багато фтору. Один конкретний компонент якісного зеленого чаю (бажано неферментованного і тим більше супер у матчі) – epigallocatechin-3-gallate захищає клітини від руйнування особливо активно. Можна купити у вигляді добавок, називається EGCG. Але навіщо?) якщо можна отримати із цілісного продукту – матчі.
  • мозкова діяльність та когнітивні функції. Менше і м’якше кофеїн, ніж в обсмаженій каві + л-теанін, що виступають синергістами. І GABA, гамма-аміномасляна кислота. Зрозуміло, що ізольовано не дивимося, але L-теанін може долати гематоенцефалічний бар’єр. Амінокислота збільшує активність гальмівного нейромедіатора ГАМК, що має заспокійливу дію, збільшує дофамін і вироблення альфа-ритму в мозку. Альфа хвилі – омріяний результат медитуючих. Теанін+кофеїн (у складі чаю) – синергісти.
  • жиросжигатель 🙂 продає слово, проте, доведено, що зелений чай покращує метаболічні показники і особливо метаболізм жирів, на 17% більше, ніж у групи плацебо. На мишках – на 40 відсотків чай ​​знизив вміст у мікробіоті бактерій типу Firmicutes та на 20 відсотків підвищив вміст бактерій типу Bacteroidetes. Така концентрація цих двох типів бактерій у кишковій мікробіоті асоціюється з низьким індексом маси тіла.
  • антиоксидант, але тепер у світлі онко: досліджували рак грудей, простати та колоректальний рак (Україна в ньому лідує, до речі). Недосліджено достовірно, але зниження запалення та відповідь клітин за цими типами була позитивною.
  • Альцгеймер, деменція та паркінсон. Різні захворювання та руйнування в мозку, які можуть підтримуватись катехінами чаю.
  • антибактеріальний ефект, особливо це стосується гігієни ротової порожнини, як оральний пробіотик.

Спеціально зберегла – копіюйте, читайте

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28864169

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2855614

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15237954

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1356551

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1600-0773.1995.tb00111.x

https://apjcn.nhri.org.tw/server/APJCN/17%20Suppl%201/167.pdf

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17182482

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17928735

https://academic.oup.com/jn/article/138/8/1572S/4750819

https://academic.oup.com/ajcn/article/70/6/1040/4729179

https://academic.oup.com/ajcn/article/87/3/778/4633440

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19445822

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16371327

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26568580

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2990475

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19437116