Гіпотеза гігієни: Не так стерильно, будь ласка

Гігієна змінила розвиток імунної системи. Сучасний спосіб життя (антибіотики, надмірне прагнення до чистоти – сила, але завжди є але) дали переваги, але вони можуть негативно впливати на імунну систему. Так порушується баланс т-хелперів 1 та 2 типу (псевдоалергія та алергії, астми, непереносимості). Отримуємо із західного довкілля низький інфекційний тиск. Разом, невеликі дози бактеральних антигенів (шматочків активних) – ПОТРІБНІ.

Імунна починає дозрівати лише коли тренується! Виховується антигенами та посилюється за рахунок мікрофлори та її змін – це називається імунна пам’ять. Порушення бар’єрної функції – одна із найсерйозніших проблем, пов’язана з імунною системою, з якою ми стикаємося. Тому у супроводі харчування, борюся не лише за вашу різноманітну тарілку, а й здоровий слизовий шар.

Нові довгострокові антибактеральні умови = реакція аж до ендокринних змін. Теорія підтверджується наявністю зміненої мікробіоти. Не можна мати стерильний кишківник! Тварини із стерильними кишківниками помирають швидко. Важливе різноманітне оточення, у тч віруси (вибачте). Це – регулююча відповідь. Звичайно, я не говорю про громадські місця в пандемію, але вдома, вдома ж! Можна з’їсти яблуко з дерева (не відмиваючи його засобом, не чистити), можна з’їсти горіх або шматок сиру, який упав на підлогу, можна не загодовувати дитину пластівцями, білим рисом і снеками, дати їй колупатися руками в землі, трохи простіше, трохи первісніше , Коротше) тіло – дуже розумна машина і якщо з розумом – воно на нашій стороні.

В історичній битві між здоров’ям людини та інфекційними захворюваннями відводиться відповідна роль особистої та суспільної гігієни. Карантинні заходи колись урятували незліченну кількість життів інфікованих людей. Нині ж зміни у правилах домашнього догляду, малюківська їжа зі стерильних банок, якість води та система каналізації (куди йде весь цей новинний), екологія, стреси – впливає все.