Місо

Паста з ферментованих соєвих бобів з додаванням солі, грибів Aspergillus oryzae або вже підготовлену закваску кодзі (коджі, одразу активний мікс сої + рису + аспергіла oryzae). Коджі в основі має той самий активний гриб, який також використовується при виробництві саке та соєвих соусів.


1
У місо ЗАВЖДИ є мінімум зернової основи – рис чи ячмінь. З популярністю місо, пасти стали робити “швидкими” і на основі пшениці цей варіант ми не розглядаємо. Не тру) Рисова в Японії найпопулярніша, про неї сьогодні і говоримо, на основі повільно і традиційно ферментованих паст @clearspring.

2

Якщо ви вже готуєте хорошу пасту вдома, вибирайте з розумом, щоб отримати максимум користі та смаку.


Класична ферментація значно покращує якість сої, вона стає легшою для засвоєння. Тому той місо, який їдять довгожителі Японії, сильно відрізняється від “швидкого” місо на пшениці (пшеничні зазвичай ще й пастеризовані – це завжди позбавлення нутритивного статусу). За АІТ можна, за СРК можна, за ВЗК – потрібно!

Місо бувають:
⁃ білий – найсолодші та ніжні пасти
⁃ жовтий – більш витримані, як правило, ячмінні з м’яким землистим смаком
⁃ червоний – ферментовані довше, найвиразніші у смаку

4
Ферментація Aspergillus oryzae збагачують місо відразу вбудованими безкоштовними ферментами – ліпазою, протеїзою, амілазою та лактазою. Відповідно, найкраще засвоєння їжі.

A. oryzae – основний пробіотик у місо. Звичайно, 100С і кип’ятіння супу місо вбиває властивості. Місо суп – не киплячий суп. Запам’ятати. Втратите користь, втратите смак, водорості почнуть гірчити.

5
Для мене місо – ідеальний інгредієнт супів, соусів та маринаду. Але супи – основне. Цієї осені – грибні. 2-3 види грибів запекти або під гриль, трохи порію, часнику і збиваємо в блендері з місо. ВСЕ. і де аль но.