Гормезис – мікро-стрес

Стимулююча дія без сили реального стресу. Ми отримуємо планову відповідь від тіла, але не шкодимо, обманюючи систему відновлення. Гормезис також можуть викликати певні продукти, холодові коливання і, звичайно, спорт.

Але бачачи та аналізуючи запити на консультаціях, зі стресом у багатьох питання та проблеми. Тому я повторю тут: важливо рухатися, рухатися середньо або вище за середнє, не назнос і щодня.

Найкращий час для спортивного навантаження – ранкові години. Інтенсивне фізичне навантаження, відчуття “ось це попрацював”, втомитися, “викластися” вранці натще або ввечері може спровокувати нефізіологічне піднесення кортизолу та адреналіну, це гормони стресу. У них купа хороших функцій, але такий сплеск (особливо якщо працюєте з проблемами зі сном, настроєм, вигоранням, нічними пробудженнями, занепокоєнням, статевими гормонами, метаболічними) – загальна порада таки переглянути навантаження.
Сплануйте свої ранні ранкові та вечірні вправи в розслаблюючому ключі, нехай це будуть йога або стрейчінг, хто ходить до зали – 30-хвилинний розслаблений басейн, а ще краще просто вирушити на прогулянку, ногами, на свіжому повітрі. І цукор крові в порядок приведе після вечері) Звично робити спорт вранці – снідайте. Хоча б мінімально та бажано не цукор: не банан, не швидка каша. Небагато білкових продуктів або цілісні високобілкові каші:

– амарант, кіноа, гречка з овочами і гарбузовим насінням – Spoon! тисяча рецептів
⁃ найпростіший – не солодкий смузі з ягодами/цитрусом + льоном/чіа/мигдалем/волоським горіхом/конопляними ядрами/веган протеїном навіть (без сухофруктів)
⁃ пудинг на горіховому молоці з льоном та ягодами
⁃ солоний хлібець типу санфіл (горіхово-овочевий, можна цілісний тост) з насінням та авокадо/оливкою
⁃ рослинний йогурт (вдома збити горіх з водою+бактерії, рецепти є, якщо купувати не хочете) з фруктом та горіхами
⁃ сир та пара овочів
⁃ яйця, кому комфортно щільніше – скрембл, овочі, оливки/насіння/зелень, відварене яйце+огірок+квашена капуста
⠀⠀
А сьогодні вийшло сонечко – дихати відразу, сонце потрапляє на сітківку ока – ваш внутрішній біологічний годинник задоволений.