Натуральний вітамін С


Друзі, ковід нікуди не подівся, “вітаміни для імунітету”, як і раніше, рвуть запити пошуку, полиці iherb по С і цинку порожні 🙂 Настасья-травниця вам зараз розповість як поновити якісно вітамін С натуральними засобами. Кому найпотрібніше? Тим хто у стресі (надниркові залози витрачають), хто занедужує (імунна відповідь), при анемії (один із кофакторів заліза), при спортивних навантаженнях (один з елементів відновлення), для гарної шкіри (колаген подякує):

⁃ ацерола. Продається у вигляді БАД та у відділах суперфудів. Ацерола – вид тропічної вишні з рекордним вмістом якісного вітаміну С. У смузі, каші, оладки, кашо-салати по 1 ч.л. Топ, в 100 г – майже 2000% денної норми найкращої якості.
⁃ шипшина. Дешево й сердито. Є на ринках, в аптеках, онлайн хелсі шопах, поїдете гуляти на природу – вже висить на дикорослих кущах і висітиме там до січня. Не треба соромитися: на пару термосів зібрати легко. Велика жменя з гіркою на літр води, можна залити термос на ніч, можна роздробити плоди і залити (тоді на пару годин достатньо). Холосас та цукрові сиропи не = шипшина, будь ласка.
⁃ листя кропиви. Листя кінзи. Листя чорної смородини. Чебрець. Свіжі та у вигляді чаю, чим більше, тим краще 🙂
⁃ фрукти: гуава, ківі, чорні та червоні ягоди, обліпиха, папайя, цитруси в останню чергу
⁃ овочі: брокколі, кольрабі, квашена білокачанна та інші капусти, помідор, кейл та інша листова зелень, молодий горошок, солодкий перець, чилі
⁃ у добавках краще вибирати або raw – сирі форми буквально з рослин+ферменти, або ліпосомальний. Аскорбінова к-та найнейтральніша з усіх. Але теж можна, хоча список вище спрацює в рази краще:)