4 цитати книги Wookwan’s korean temple food і овочевий бульйон з дайкону з шиїтаке

Книга написана монахинею буддистів і шефом Ву Квон. Але в житті не так і інопланетно: Ву Квон герой Netflix “Chef’s Table”, часто подорожує з лекціями і говорить про простоту і локальність. Цього року ми провели деякий час поживши при чернецтві в Катманду і я 1000% підтверджую що все так і є: дуже просто, смачно, автентично за продуктами і збалансовано. Нижче опишу декілька цитат з книги. І якщо вони відгукнуться – завантажуйте книгу у свій Кіндл чи замовляйте паперову.

Результат приготування їжі не лише доставляє тілу живильні речовини. Він – частина щоденної практики, частина нашої медитації. Ми ділимо їжу не лише між собою, а й із тими, хто заходить до монастиря. Ділимо серцем і душею. Більшість інгредієнтів – локальні і вирощені нами чи неподалік. Те, що зараз прийнято називати farm-to-table. Для нас це + повага до тяжкої фермерської праці, а ще мінімізація відходів і не нанесення шкоди навколишньому середовищу.

 

Буддистська чернеча їжа – найкраща вегетаріанська їжа у світі. Ми не їмо тварин, але допускаємо молоко та молочні продукти. Є п’ять продуктів, які під забороною – їдкі та стимулюючі овочі: зелена молода цибуля, шніт-цибуля, часник, порей та ріпчасті види цибулі. Вони перешкоджають практиці.

3 принципи приготування: чистота, гнучкість або адаптивність та дотримання природних порядків. Використовуються методи сушіння, ферментації (включаючи розсоли та маринади, бродіння, екстракти). Ферментація – потужна частина корейської кулінарії, такі продукти як сири, йогурт, оцет, вино, кімчі – природна частина нашої культури.

В історії нашої гастрономії – історія практики Будди, а також перший досвід перших ченців, які знайшли затишне місце для практики і протягом трьох місяців сезону дощів, що харчувалися тільки підсушеним приготовленим рисом, рисом з бобами та житом, змеленими доступними зернами у вигляді коржів, овочами, фруктами, квітами, молоком, медом та снеками на кшталт горіхів. Ферментовані соєва паста, соєвий соус та соус із чилі з’явилися пізніше.

Овочевий бульйон, база для супів

  • 1 л води
  • 5 свіжих або сухих грибів шиїтаке
  • 200 г дайкону
  • 7-10 ст. водоростей дульсе (близько 10 г)
  • морська сіль

Відварити в підсоленому окропі дайкон та гриби 20 хвилин, додати водорості та готувати ще 7 хвилин. Можна залишити до 2 годин, щоб гриби повністю віддали аромат та смак. Перед подачею вийняти гриби та нарізати тонкими смужками, повернути в суп.

Чистий, ніжний та ароматний бульйон гарний сам по собі. Також за бажанням його можна зробити повноцінною основною першою стравою, додавши на вибір шовковий тофу, очищені морепродукти, філе риби або відварені яйця.