Як простимулювати відтік лімфи

Лімфа – 1000% каналізація організму. Прозора трохи в’язка рідина, повна лімфоцитів. Її завдання простою мовою – забрати з тіла білки, воду, токсини та метаболіти, бактерії з тканин для утилізації. Смітник зі своєю траєкторією руху по тілу, клапанами (щоб не дати задній хід)) і вузлами, які є фільтрами.

Якщо вузли збільшені – причин для цього багато, гуглити не потрібно і самим ставити діагнози також. Найпростіше, що у цій «зоні обслуговування» лімфи спійманий вірус чи бактерія та імунітет активувався, сам її усуне. Взагалі, інтегративний підхід розглядає людину цілісно, ​​а не запчастинами. Тому я і пишу про фундаментальні та дуже базові моменти: сон, стрес, їжа, спорт, свіже повітря, природно проходять процеси в тілі, той самий детокс, який був завжди всередині кожного. Працює синергія. Важливим є кожен пункт. І нормальний відтік лімфи також.

Рух лімфи суперплавний і визначається м’язовим тонусом, знизу вгору. Найголовніший диригент – діафрагма. Коли ви забуваєте дихати животом і дихайте тільки верхом легень, грудною клітиною – самі собі пригальмовуєте важливі імунні процеси. Покладіть зараз руку на пупок і повільно вдихніть і ще повільніше видихніть так, щоб живіт спочатку надувся, а потім, як кулька здувся. У всіх вийшло?) У всіх, дихати вміємо всі. Отак і продовжуйте, до кінця, до повного обсягу легень. Це вже (!) лімфодренаж  усунення застоїв. Будь-які дихальні практики – лише у плюс. Основу можна запозичити з йоги:

  • капалабхаті
  • бхастрика або дихання по черзі різними ніздрями
  • наулі (або спрощений варіант – черевне полоскання, вісцеральний масаж)

Набряки, целюліт, мішки або синці під очима, головний біль, синусити-тонзиліти, зниження імунітету – у тому числі непрямі ознаки забруднення лімфотоку або лімфостазу. Така інтоксикація пригнічує роботу та дає підвищене навантаження на печінку, кишківник, нирки. Лімфа любить рух! Найпростіший і найфізіологічніший метод – активна ходьба. Також чудово підійдуть стрибки, плавання, біг. Та й, власне, будь-який спорт та фізкультура. Нагадаю, норма ВООЗ для дорослого – 300 хвилин будь-якої фізичної активності на тиждень.

Простимулювати лімфовідтік можна додатково масажами, регулярними дихальними практиками (як мінімум з набору вище) і найпростіше – парочкою ранкових вправ. Вправ вниз головою) У списку:

  • “місток”
  • “берізка”
  • будь-які перевернуті асани йоги
  • просто викласти ноги на стіну та подихати – добре
  • “тарган”

Це хороший «побічний ефект» від роботи з лімфою – відсутність чи мінімізація набряклості.