У якій позі медитувати

Дочитую книгу «Один учитель. Багато традицій» Далай-лами. Вирішила поділитися, оскільки науково 100 500 разів доведено як медитація позитивно впливає на роботу мозку та гормональну систему, на коригування стресу, когнітивні функції. Ментальне здоров’я. У книзі Лама і Тубтен Чодрон (черниця, що допомагала писати книгу понад 20 років і збирає думки воєдино; оскільки буддизм, все ж таки, більше філософія і наука про свідомість, ніж релігія) розповідають і крутять основи різних напрямів буддизму з різних боків. І навіть найбільш базові прикладні моменти. Наприклад, позу для медитації.


Поза

Ліва стопа на правому стегні, права на лівому. Підійдуть усі пози зі схрещеними ногами, які не навантажуються коліна. Можна сісти на лаву або стілець із прямою спинкою, ноги стоять на підлозі.

Права долоня поверх лівої, долоні дивляться нагору. Великі пальці стикаються. Руки лежать поверх паху, поруч із пупком. Другий варіант – відкриті долоні на колінах.


Плечі та спина прямі. Голову нахилено вперед, але не опущено. Підборіддя прагне наблизитися до грудей, без зусиль. Губи та зуби розслаблені, у природному положенні.

Погляд дивиться в район кінчика носа. Або просто вперед, але ні на чому не фокусується. Очі можуть бути заплющені.

Якщо під час медитації тримати очі трохи відкритими, це допоможе уникнути сонливості.

Положення тіла має бути стійким, але при цьому розслабленим. По завершенні медитації (за канонами різних течій) треба подякувати всім живим істотам:) але в сучасному світі, хоча б не здаватися. Думати та аналізувати – те на що заточений мозок. Ми просто даємо йому шанс відпочити. Відкласти на поличку увагу, не думати, а просто дозволити внутрішньому побути собою, подумати про що хочеться, не контролювати.